Site Overlay

10 przydatnych trików na pakowanie przesyłek

Codziennie nadawanych jest tysiące przesyłek. Każda z nich trafia pod wskazany adres i dobrze jest aby adresat odebrał ją w nienaruszonym stanie. Nie od dziś wiadomo, że podczas transportu paczek mogą zdarzyć się różne niespodziewane zdarzenia, dlatego lepiej jest zapakować naszą przesyłkę naprawdę dokładnie, wkładając w to odrobinę wysiłku i zaangażowania. Warto, aby paczka była szczelna, a przedmioty umieszczone w środku – usztywnione i odpowiednio umocowane – tak aby podczas transportu nie przemieszczały się. Zapobiega to uszkodzeniom i ewentualnym reklamacjom. Kolejną istotną rzeczą przy pakowaniu paczki jest to, by materiał, którego użyjemy, odpowiednio zabezpieczał kruchą zawartość. W przypadku ubrań często wystarczy foliowa torba lub koperta, natomiast w przypadku sprzętu elektronicznego czy też wrażliwej na uszkodzenia ceramiki warto użyć czegoś stabilniejszego i sztywniejszego. Jak zatem pakować przesyłki? Oto kilka porad:

  1. Folia bąbelkowa. Takie rozwiązanie sprawdzi się zawsze do zapakowania czegoś dość kruchego. Folia zapobiegnie uszkodzeniom oraz utrzyma przedmiot w jednym miejscu.
  2. Styropianowe wypełniacze. Dobrze zabezpieczą one przedmiot przed niepotrzebnymi ruchami i uchronią przed obijaniem się o ścianki pudełka. Wypełniacze są często w formie małych kuleczek lub innych dowolnych kształtach. Można je nabyć w internecie.
  3. Gąbka do owijania przedmiotów. Cienką gąbkę w rolce możemy wykorzystać do owinięcia np talerzy, szkła czy ceramiki. Z oczywistych względów zapobiegnie ona uszkodzeniom towaru.
  4. Aby paczka była bardziej stabilna, warto przymocować przedmiot w środku za pomocą tasiemek. Zapobiegnie to jego przemieszczaniu. Tasiemki można przyczepić do ścianek tekturowego pudełka, a następnie owinąć nimi przedmiot.
  5. Przesyłkę zawsze dobrze jest owinąć folią przeźroczystą. Spełni to funkcję wodoodporną oraz sprawi, że paczka będzie stabilna. Po owinięciu nawet ewentualne uszkodzenia staną się mniej szkodliwe.
  6. Taśma klejąca. Za pomocą taśmy można solidnie zapakować każde pudełko czy kopertę. Jest to naprawdę przydatny przedmiot. Taśmą można owinąć kopertę czy karton, tak aby paczka była odporna na wilgoć.
  7. Gotowe worki do pakowania. Na każdej poczcie możemy dostać szereg przydatnych do pakowania przedmiotów. Są to np. specjalne worki foliowe czy też pudła kartonowe. Worki dostaniemy też niemal u każdego kuriera. Zapobiega to zamoczeniu oraz zapewnia dyskrecję.
  8. Aby usztywnić zawartość naszego pudełka, można użyć starych gazet lub też pogniecionego papieru. Takie rozwiązanie usztywni paczkę i zapobiegnie przemieszczaniu się przedmiotu w środku przesyłki.
  9. W przypadku nadawania wyjątkowo cennego przedmiotu warto jest zaopatrzyć się w styropian, w którym wyżłobimy otwór w odpowiednim kształcie. Po umieszczeniu przedmiotu w otworze będzie on bardziej stabilny. Takie rozwiązanie dobrze sprawdzi się w przypadku cennych, kruchych.
  10. Kolejnym patentem na odpowiednie zapakowanie paczki, jest użycie po prostu papieru oraz sznurka. Tak przygotowana przesyłka wygląda estetycznie oraz zabezpiecza zawartość.