Site Overlay

Czy wysyłka do USA zawsze obarczona jest cłem?

Wysyłając przesyłki zagraniczne, musimy liczyć się z opłatami związanymi z cłem. Jak wygląda sytuacja przesyłek do Stanów Zjednoczonych? O tym i o innych aspektach dotyczących wysyłania przesyłek zagranicznych możesz przeczytać w poniższym wpisie. Zapraszamy do lektury.

Czy wysyłka do i z USA zawsze obarczona jest cłem?

Nie zawsze. Za niektóre towary nie będziesz musiał ponosić opłat celnych. Jest to duża grupa towarów sprowadzanych, wśród których znajdują się między innymi leki, urządzenia medyczne, pasze dla zwierząt, sprzęt telekomunikacyjny, odpady papieru, statki czy syntetyczny kauczuk. Natomiast sprowadzając samochody, używki czy różnego rodzaju narzędzia musisz się liczyć z opłatami celnymi, które są różne w zależności od określonych grup towarów.

Jak jednak wygląda sprawa z wysyłką produktów do Stanów Zjednoczonych?

Cłem nie są obciążone przedmioty o niewielkiej wartości. Wysyłając na przykład prezent do rodziny mieszkającej w USA nie zapłacisz podatku celnego. Ważne jest to w sytuacji, kiedy wysyła paczkę osoba prywatna do drugiej osoby prywatnej. Prezenty nie mają charakteru handlowego i są zwolnione z opłat.

Od czego zależy wartość cła?

Tak jak i koszt wysyłki, wartość cła zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od wagi przesyłki, jej kategorii czy wartości. Może mieć również znaczenie fakt, czy przesyłany produkt jest nowy czy używany. Aplikacja Ministerstwa Finansów ułatwia obliczenie cła. O tym, że akurat Twoja przesyłka zostanie zweryfikowana pod kątem celnym, decyduje urzędnik. Jeśli odbiorca w Stanach oczekuje jednej, małej paczki, to najprawdopodobniej nie zostanie ona objęta kontrolą. Jeśli jednak wysyłasz towary firmowe, w dużych ilościach, do jednego adresata, to na pewno przyciągniesz uwagę służb celnych.

Korzystaj z usług epaka.pl w transporcie międzynarodowym 

Platforma wysyłkowa epaka.pl od lat współpracuje z wiodącymi na rynku przewoźnikami, wśród nich nie mogło zabraknąć takich firma jak FedEx, DHL czy UPS. Stanowią one gwarancję bezpieczeństwa przesyłek oraz sprawną i szybką obsługę. Na naszej stronie internetowej zamieszczony jest prosty formularz, dzięki któremu zamówisz kuriera do domu oraz załatwisz wszelkie formalności. Możesz też przyjść do jednego z naszych punktów stacjonarnych i nadać paczkę osobiście. Nasi pracownicy z przyjemnością pomogą Ci w wypełnieniu dokumentów oraz udzielą wszelkich informacji dotyczących usług kurierskich. Podaj dane odbiorcy i nadawcy, wskaż kraj docelowy, opcje dodatkowe i gabaryty przesyłki. Szybko uzyskasz informacje o cenach, przewoźnikach oraz planowanych terminach dostawy. W oparciu o te dane podejmiesz decyzję o najkorzystniejszej opcji. Pamiętaj także o deklaracji celnej w przypadku przesyłek do USA oraz o międzynarodowym liście przewozowym. Aby obniżyć koszt przesyłki, przygotowując paczkę, dobrze jest unikać wszystkiego, co sugeruje, że paczka wysyłana jest jako firmowa. Brak logo i innych oznaczeń, zmniejsza ryzyko poddania jej kontroli celnej. Jest to niezwykle istotne, gdyż cło zwykle wynosi od 30 do 35% wartości zawartości paczki.

$meta 

Przesyłki kurierskie do Stanów Zjednoczonych możesz wysłać dzięki platformie epaka.pl. Sprawdź nas już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 4 =