Site Overlay

Jakie są zasady wysyłania paczki do USA?

Jak zapakować przesyłkę do USA?

Chcąc możliwie najwięcej zaoszczędzić na wysyłce, nadawane wówczas przedmioty należy zapakować w taki sposób, aby zajmowały możliwie jak najmniej miejsca — co jest bardzo istotne. Firmy kurierskie zalecają, aby paczka wykonana była w całości z tektury. Pakowane przedmioty najlepiej jest zabezpieczyć folią bąbelkową, a puste przestrzenie wypełnić na przykład zwiniętymi w kulkę gazetami, styropianem albo gąbką – to pozwoli na ochronę  zawartości paczki przed jej przemieszczaniem się podczas transportu.

Odprawa celna paczki do USA – co należy zrobić

Każda paczka, która wysyłana jest z Polski do USA lub importowana z USA do Polski obowiązkowo poddawana jest odprawie celnej zbiorczej albo indywidualnej. Jeśli wartość przedmiotu jest mniejsza niż 1000 Euro, przedmiot ten nie jest handlowy, czyli paczka jest odprawiana zbiorczo.

Do odprawy celnej paczki potrzebne są następujące dokumenty:

  • upoważnienie do odpraw celnych
  • oświadczenie eksportera
  • faktura proforma

Dokumenty te otrzymujemy razem z listem przewozowym, a następnie wypełnione oraz podpisane papiery należy przekazać kurierowi razem z paczką, którą chcemy nadać. Obowiązkowo trzeba także wpisać datę.

W języku polskim oraz angielskim należy wypełnić fakturę, a opis produktu powinien być dokładny, na przykład: jaki to przedmiot, do czego służy, z czego jest wykonany, informacja o produkcie, który jest bezpieczny w transporcie. Dodatkowo każdy dokument potrzebny do odprawy celnej powinien mieć 3 egzemplarze. W polu oznaczonym AEO należy wpisać numer pesel nadawcy. Warto zwrócić uwagę, aby adres odbiorcy i nadawcy oraz wartość produkty były zgodne z adresem na liście przewozowym.

Paczka do USA kurierem

Przyjęło się, że wysyłanie paczek do USA jest naprawdę bardzo kosztowne. Jeszcze kilka lat temu rzeczywiście tak było, natomiast można już zauważyć, że w tym zakresie zaszły dość duże zmiany. Często można usłyszeć, że konkurencja jest siłą napędową rozwoju gospodarczego, oczywiście tak jest również w branży kurierskiej i stała się bardziej atrakcyjne dla klienta. Zanim jednak nadamy przesyłkę do rodziny lub przyjaciół ze Stanów, warto sprawdzić, jak wysłać tanio paczkę oraz jakie przedmioty nie mogą się w niej znaleźć.

Jakie towary są zakazany w wysyłce?

Kompletując zawartość paczki, warto pamiętać, że Stany mają dość restrykcyjne prawo. Z tego oto powodu nie wszystkie przedmioty możemy nadać do naszych bliskich, mimo że z wysyłaniem ich na terenie naszego kraju nie ma z tym żadnego problemu. Otóż o jakich rzeczach mowa? Wśród zakazanych przedmiotów widnieją między innymi: papierosy, narkotyki czy też alkohol. Ponadto, bliscy nie dostaną od nas również biżuterii, lekarstw, perfum, roślin, zwierząt ani także żadnych artykułów spożywczych. Zazwyczaj każda firma kurierska udostępnia taką listę rzeczy, które są zakazane w transporcie do USA.

Jak można zaoszczędzić na wysyłce do USA?

W internecie nie jest trudno znaleźć ofertę, która nas w pełni usatysfakcjonuje. Jednak należy wygospodarować chwilę wolnego czasu na sprawdzenie propozycji różnych firm, aby wybrać tę najlepszą. Wówczas można wykorzystać do tego celu dostępne w internecie porównywarki cen, które bardzo szybko pomogą nam wyłonić najkorzystniejszą z naszego punktu widzenia ofertę. Koszt wysyłki paczki jest niestety w dużej mierze uzależniony od jej gabarytów – wiadomo im większa oraz cięższa będzie paczka, tym więcej przyjdzie nam zapłacić. Jednak chcąc wysłać niewielki przedmiot, warto sprawdzić, czy można go nadać w formie listu, wtedy wysyłka będzie o wiele tańsza.

Ile to kosztuje przesyłka i jak długo trzeba czekać?

Gdy wybierzemy już kuriera, możemy bardzo łatwo przekonać się, ile będzie nas kosztować nadanie przesyłki. Zazwyczaj firmy kurierskie mają na swoich stronach tak zwane kalkulator, w których wpisujemy parametry dotyczące przesyłki, dzięki czemu może nam oszacować koszt wysyłki. Cena paczki do USA o wadze, która nie przekracza 1 kg, kosztuje od 150 do nawet 500 zł, a czas oczekiwania na dotarcie paczki to około 3-10 dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − pięć =