Site Overlay

Kiedy wysłać paczkę z prezentem na święta, by doszła na czas?

Wysyłka paczek świątecznych – warto sprawdzić, o czym należy pamiętać!

Grudniowe szaleństwo zakupowe nie jest nigdy nieuniknione. W pocie czoła poszukujemy prezentów dla naszych bliskich oraz znajomych równie w tradycyjnych sklepach, ale także za pośrednictwem stron internetowych. Okres świąteczny związany z Bożym Narodzeniem zaliczany jest do najtrudniejszych dla platform internetowych, przewoźników oraz kurierów pracujących na 200% własnych możliwości, przy czym realizujących ogromną ilość zleceń. Analizując coroczne statystyki dotyczące wysyłki świątecznej, możemy przewidywać, że obecnie jak co roku padnie kolejny e-sprzedażowy rekord w doręczaniu paczek. Można rzec, że coraz częściej na zakupy świąteczne, związane z prezentami wybieramy po prosto drogą elektroniczną — co dla wielu z nas jest bardzo korzystne — zwyczajnie zamówiony prezent dostarczy nam kurier. Jeżeli zatem chcemy nadać paczkę w sezonie świątecznej gorączki wysyłkowej, warto skorzystać z niektórych porad oraz dowiedzieć się, o czym należy pamiętać, by dotarła ona w ręce odbiorcy bezpiecznie i na czas.

Przygotuj wcześniej listę prezentów

Zastanów się dobrze, a także zrób spis wszystkich pożądanych produktów. Przejrzyj strony internetowe – wiele z nich w okresie grudniowy oferuje klientom korzystne zniżki cenowe albo darmową dostawę przesyłki do domu. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup towaru za pośrednictwem konkretnej platformy, sprawdź, czy konkurencja nie proponuje lepszego rozwiązania.
Kompletując oraz przygotowując paczki, które chcesz wysłać bliskim, zapoznaj się z regulaminami oraz restrykcjami nałożonymi przez konkretnych przewoźników odnośnie do nadania i pakowania przesyłek — mało istotna sprawa, ale często w tym szale grudniowym się po prostu przydaje.

Na święta paczki wysyłaj z wyprzedzeniem

Najważniejsze jest, aby zapobiegać – zamawiaj oraz wysyłaj prezenty z wyprzedzeniem. Nawet kilkudniowa zwłoka może skutkować wydłużeniem czasu na doręczenie naszych paczek. Ogromne grudniowe obciążenie może zmienić — i często zmienia — czas wysyłki przykładowo z 24 do nawet 72 godzin. Dlatego, jeśli chcemy mieć pewność, że nasza przesyłka dotrze do odbiorcy przed Wigilią najbezpieczniej nadać ją w pierwszym lub drugim tygodniu grudnia. Wyjątki wówczas stanowią dostarczenia międzynarodowe, w których jednak czas wysyłki uzależniony jest przede wszystkim od wybranej destylacji docelowej.
Korzystaj z usług sprawdzonego operatora logistycznego

Warto jednak wybierać firmy firmy z długim stażem – czyli takiej, która działa na rynku już od kilku lat, a także taką, której marka wyróżnia się wieloletnim doświadczeniem w zakresie pełnionych przez siebie usług oraz pozytywnymi opiniami klientów. Dodatkowo nie zaszkodzi unikać przypadkowo napotkanych ofert, które kuszą potężnymi przecenami. Za każdym razem obowiązkowo zweryfikuj ogłoszenie i nie podejmuj decyzji pochopnie, pod wpływem impulsu, czy stresu związanego z nadchodzącym bożonarodzeniowym terminem.

Dobrą dodatkową opcją w tym szaleńczym okresie jest również wybór brokera usług kurierskich. Za pośrednictwem takiej platformy nie tylko wybierzesz najtańszego przewoźnika, ale również masz możliwość śledzenia przesyłki, a nawet otrzymania informacji SMS o jej doręczeniu czy przykładowo sprawdzenia statusu operatora. Monitorowanie zaś statusu informuje nas o dostępności usług danej firmy kurierskich, a również o nieprzewidzianych ewentualnych problemach/utrudnieniach występujących w ich działaniach.

Pamiętaj o zasadach bezpiecznego pakowania, także w przypadku wysyłki świątecznej
Kolejną ważną sprawą jest odpowiednie zabezpieczenie wysyłanej paczki. Przygotowanie towaru do wysyłki krajowej oraz międzynarodowej leży po stronie nadawcy. To klient musi zadbać o to, aby paczka przekazywana kurierowi mieściła się w standardach narzuconych odgórnie przez danego przewoźnika. Ogólne zasady zakładają między innymi owinięcie produktu/produktów folią bąbelkową, a także wypełnienie pustych przestrzeni wokół – czyli na przykład papierem, styropianem lub gąbką. Warto również dowiedzieć się o zabezpieczeniu przesyłki nietypowej oraz pakowaniu dużych elementów takich jak rower, wózek dziecięcy czy opony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × pięć =