Site Overlay

Koszt wysłania paczki do USA – od czego zależy

Główne czynniki wpływające na koszt wysłania paczki do USA

XXI wiek to czas, kiedy przesyłka jest w stanie dotrzeć do adresata w ciągu kilku dni i, co ważne, na realizację takiej usługi nie wydamy majątku. To o wiele prostszy i bezpieczniejszy sposób niż samodzielne dotarcie do oddalonego o kilka tysięcy kilometrów punktu. Dlatego, decydując się na przesłanie paczki krewnym czy przyjaciołom, warto oszczędzić sobie kłopotu i skorzystać z oferty profesjonalnego dostawcy. Stany Zjednoczone Ameryki zamieszkuje coraz więcej Polaków.

Szacuje się, że nawet 10 milionów osób legitymuje się pochodzeniem polskim. Tak więc nic dziwnego, że z Polski do USA trafia coraz więcej przesyłek i coraz więcej przesyłek dostarczanych jest z USA do naszego kraju. Oczywiście dotyczy to nie tylko osób prywatnych, ale również firm zajmujących się eksportem oraz importem mniejszych czy większych towarów. Paczkę można przesłać tradycyjnie – czyli za pośrednictwem Poczty Polskiej lub drogą morską. Coraz więcej osób korzysta jednak z usług firm kurierskich, ponieważ takie rozwiązanie dla wielu klientów jest najbardziej korzystne.

 

Ile firm, tyle różnic w cenach

Mimo że cena wysyłki nie pochłania zbyt wiele pieniędzy, nie jest też nadzwyczaj niska, bo na pewno wyższa niż cena przesyłki krajowej lub europejskiej. Na ostateczny koszt wpływa jednak kilka istotnych czynników. Pierwszym z nich są oczywiście wymiary przesyłki oraz jej waga. Podobnie jak przy przesyłkach krajowych, im mniejsza waga i gabaryty, tym niższa cena. Dla porównania sprawdźmy ceny kilku firm kurierskich dotyczące przesłania paczki o wadze nieprzekraczającej 10 kilogramów. Najmniej za dostarczenie takiej paczki, bo tylko 309 zł netto, żąda firma AlleKurier.pl.

Z kolei firmie KurJerzy.pl za tę usługę zapłacimy 449,43 zł (przesyłka ekspresowa), DHL – 819 zł, TwoiKurierzy.pl – 822,94 zł, TNT – 1009.06 zł, FedEx – 1393,02 zł, UPS – 1661,70 zł, natomiast DHL – 1928,75 zł netto. Wszystkie podane ceny to w głównej mierze ceny za usługę ekspresową, bez uwzględnienia dopłat i wymiarów przesyłki. Jak łatwo zauważyć, koszty znacząco różnią się między sobą, dlatego poszukując taniej, profesjonalnej firmy, warto dokładnie zapoznać się z wytycznymi zawartymi na stronie internetowej danego przedsiębiorstwa.

Zamiast tracić czas, zdecyduj się na skorzystanie z profesjonalnej porównywarki cen

W powyższym zestawieniu wskazaliśmy głównie przesyłki ekspresowe. To nie jedyna opcja, ponieważ dostępna jest też usługa ekonomiczna, której wybór zagwarantuje zmniejszenie kosztów. Niestety mniejsza cena pociąga za sobą także dłuższy czas pokonywania drogi z Polski do miejsca przeznaczenia, który może wydłużyć się nawet o dwa dni. Co istotne, przesyłki o wadze powyżej 30 kilogramów w niektórych firmach wycenia się indywidualnie, a to oznacza, że cena może być niższa, niż się spodziewamy.

Poszukiwaczom najkorzystniejszych opcji polecamy strony internetowe z porównywarkami cen, dzięki którym w prosty sposób można wybrać najtańszą opcję wysyłki i znaleźć najlepszego kuriera. Wystarczy tylko wypełnić odpowiednie pola i natychmiast otrzymamy dostępne oferty konkretnych firm, a w przypadku wyboru którejś z nich zostaniemy przekierowani na właściwą stronę, co znacznie zmniejszy czas nadawania przesyłki i oszczędzi nam dodatkowych kłopotów.

Kolejna kwestia – opłaty celne doliczone do ceny ogólnej

To jednak nie wszystkie czynniki wpływające na cenę dostarczenia paczki do USA. Dowiezienie towaru na inny kontynent – mimo że niewiele różni się od przesłania towaru z Gdańska do Warszawy czy z Polski do krajów europejskich – wiąże się z dodatkowymi wymaganiami. A to z tego względu, że mamy do czynienia z państwami nienależącymi do Unii Europejskiej. To z kolei oznacza, że na granicach tych państw za towary wycenione na ponad 22 EURO oraz za wszystkie towary objęte akcyzą obowiązują opłaty celne, które musi pokryć klient. Skoro poruszyliśmy temat cła, warto zaznaczyć, że do innych krajów, w tym również do USA, nie możemy wywieźć wszystkich produktów.

Zabronione jest przewożenie zwierząt, substancji, a także przedmiotów, które mogłyby stanowić zagrożenie dla ludzi, otoczenia i oczywiście – dla danego państwa. W skład towarów objętych zakazem wchodzą między innymi produkty objęte akcyzą, substancje żrące, wybuchowe, radioaktywne, amunicja czy broń. Ponadto także leki, środki psychotropowe czy narkotyki. Wykaz wszystkich produktów można znaleźć na stronach firm kurierskich. Jeśli jednak mamy wątpliwości, najlepiej zwrócić się do obsługi wybranej firmy, która rozwieje nasze wątpliwości.

 

Sposób dostarczenia paczki do kuriera robi dużą różnicę

Na wysokość ceny znaczący wpływ ma również środek transportu, za pomocą którego przesyłka trafi w wyznaczone miejsce. O wiele tańszy od lotniczego jest transport morski, jednak przewiezienie tym sposobem towaru z punktu A do punktu B zajmuje więcej czasu, niż dostarczenie go drogą powietrzną. Poza tym niezwykle istotnym czynnikiem jest sposób dostarczenia przesyłki do punktu odbioru. Jeśli zajmiemy się tym sami, koszt będzie niższy, jeśli jednak zdecydujemy się na wizytę kuriera, cena oczywiście wzrośnie. Podobnie rzecz ma się z odbiorem paczki. Jej samodzielne odebranie zmniejsza koszty, natomiast usługa od drzwi do drzwi wpływa na ich zwiększenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − 15 =