Site Overlay

Sprawdzone sposoby na dobre zapakowanie paczki

Sprawdzone sposoby na dobre zapakowanie paczki

Wysyłając przesyłkę zawsze musimy być pewni jej wzorowego zabezpieczenia przed zniszczeniem. Jest to duży problem w szczególności dla osób, które wysyłają paczki okazjonalnie i nie są dobrze zaznajomione z tym tematem. Warto zastosować znane i lubiane sposoby, które umożliwią przesyłce dotarcie do odbiorcy w doskonałym stanie i bez jakichkolwiek uszczerbków. To bardzo często właśnie od sposobu pakowania zależy bezpieczeństwo każdej przesyłki i zarazem zawartości, dlatego warto na tę kwestię poświęcić dużo czasu i zapakować przesyłkę w taki sposób, aby była odporna na wszelkie czynniki zewnętrzne. Jak to zrobić?

Czy warto dobrze zapakować przesyłkę?

Zdecydowanie tak! To właśnie między innymi od sposobu pakowania zależy bezpieczeństwo paczki i przesyłanych przedmiotów podczas całej podróży trwającej często wiele godzin, a także dni lub tygodni w przypadku wysyłki za granicę. Źle zapakowana paczka może w dość szybkim czasie stać się podatna na uszkodzenia, a umieszczone wewnątrz przedmioty mogą się zgubić lub zniszczyć. Delikatny sprzęt elektroniczny czy szklane elementy są najbardziej narażone na ubytki, dlatego warto o nie zadbać w należyty sposób. Corocznie wysyła się wiele dziesiątek milionów paczek i tym samym powstało wiele najlepszych, sprawdzonych sposobów pakowania, które umożliwiają paczce dotarcie do odbiorcy bez jakichkolwiek uszkodzeń.

Jak zapakować przesyłkę od zewnątrz?

Warto zacząć pakowanie od części zewnętrznej, aby dostatecznie zabezpieczyć całą zawartość przed czynnikami zewnętrznymi. Najczęściej stosowane są między innymi tekturowe pudełka, które znakomicie chronią zawartość przed fizycznymi uszkodzeniami. Dobrze absorbują energię uderzenia podczas upadków, a także zabezpieczają zawartość, gdy na paczce znajdzie się wiele sztuk innych przesyłek. Takie pudełka wbrew pozorom warto stosować także wtedy, gdy wysyłamy rzecz umieszczoną w oryginalnym opakowaniu. Dzięki zastosowaniu drugiej sztuki, ochroną zostanie objęte również firmowe pudełko, a zawartość będzie bardziej bezpieczna.
Warto również zastosować znane rozwiązania na zewnątrz. Tekturowe pudełka są wytrzymałe i dobrze się sprawdzają w podróży, ale są podatne na wpływ wilgoci oraz uszkodzeń. Nawet niewielki uszczerbek na powierzchni pudełka może wywołać dalsze rozerwanie, a w efekcie wysunięcie się całej zawartości. To ogromny kłopot, którego warto uniknać za wszelką cenę. Nadawcy wypracowali sobie kilka ciekawych rozwiązań tego problemu. Najlepszym sposobem i zarazem najtańszym jest zastosowanie folipaku, czyli foliowej koperty, która fantastycznie chroni całą zawartość. Folia użyta do produkcji jest mocna i bardzo trudna w rozerwaniu, a na końcu znajduje się pasek samoprzylepny. Pudełko włożone do foliopaku jest praktycznie w pełni chronione nawet przed wodą i wilgocią. Równie często spotykanym sposobem zewnętrznego zabezpieczenia przesyłki jest owinięcie jej folią stretch. Występuje zazwyczaj jako element w czarnym kolorze i znakomicie chroni zawartość, lecz jest mniej trwała niż folipak. Do zalet należy jednak możliwość zastosowania bardzo wielu warstw, które mogą działać jako jedyne opakowanie, np. podczas wysyłania przedmiotów niestandardowych o nieszablonowych wymiarach. Każdą przesyłkę warto zabezpieczyć taśmą klejącą, która znakomicie chroni całą paczkę. Jest mocna, bardzo trwała i potrafi dobrze “spiąć” elementy.

Jak zabezpieczyć przedmioty umieszczone wewnątrz paczki?

W środku paczki zazwyczaj znajdują się przedmioty cenne i kosztowne, które warto dobrze zabezpieczyć. Producenci akcesoriów do pakowania stworzyli wiele ciekawych rozwiązań, które pozwalają na znakomitą ochronę produktów umieszczonych wewnątrz paczki. Warto zwrócić uwagę między innymi na wielkość zakupionego pudełka. Nie powinno być ono ani zbyt duże, ani zbyt małe, gdyż źle dobrany którykolwiek z wymiarów, może skutkować obniżoną odpornością paczki na czynniki zewnętrzne. W zbyt dużym pudełku przedmioty będą się swobodnie poruszać, a zbyt małe może dość szybko się zniszczyć i przestać spełniać swoje zadanie. Powinniśmy wypośrodkować tę kwestię i wybrać pudełko jak najlepiej dopasowane do przesyłanych przedmiotów.

Jeśli jednak nie ma możliwości na kupno idealnego pudełka, to zastosujmy je w nieco większych wymiarach, a całą wolną przestrzeń wewnątrz uzupełnijmy typowymi piankami, które uniemożliwą przedmiotom swobodny ruch w środku. Warto je także dodatkowo zabezpieczyć taśmą klejącą i skleić luźne części, a także włożyć do osobnego woreczka najmniejsze elementy.

Na co jeszcze zwracać uwagę?

Warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Firmy kurierskie co prawda dbają o każdą paczkę, lecz mogą zdarzyć się przypadki uszkodzeń, zazwyczaj nie z winy pracowników. Wypadek czy niewielka stłuczka samochodowa mogą być przyczyną uszkodzenia paczki, może wystąpić także pożar czy zalanie magazynu. Bardzo często właśnie za pomocą bezpiecznego pakowania można uratować swoją przesyłkę i umożliwić jej dotarcie do odbiorcy. Zastosuj się do powyższych rad i ochroń swoją paczkę przed uszkodzeniem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 4 =