Site Overlay

Zapłata przy odbiorze – czy trzeba mieć odliczoną kwotę?

Jeśli korzystasz z usług różnych sklepów internetowych, wśród których znajdują się nieznany ci marki i nie masz do nich zaufania, to koniecznie powinieneś skorzystać z opcji przesyłki pobraniowej. Jest to wygodna forma płatności, która umożliwia opłacenie, dopiero przy odbiorze. Klienci indywidualni, wystawiający produkty na różnych portalach aukcyjnych i ogłoszeniowych, również chętnie korzystają z tej usługi.

Jak zamówić kuriera do przesyłki pobraniowej?

Na platformie wysyłkowej epaka.pl znajduje się krótki formularz, który musisz wypełnić. Podasz tam dane adresowe odbiorcy i nadawcy. Wskaż parametry przesyłki, takie jak jej wysokość, szerokość czy długość oraz wagę. Następnym krokiem będzie wybór różnych opcji dodatkowych, jakie oferują przewoźnicy. Wśród nich na pewno znajdzie się przesyłka pobraniowa, opcja dostawy w sobotę czy dodatkowe ubezpieczenie. Następnie porównywarka cenowa przedstawi ci oferty różnych firm kurierskich wraz z cenami i planowanym terminem dostawy. Po uiszczeniu opłaty, kurier przyjedzie pod wskazany adres i odbierze od ciebie przesyłkę, a następnie przekażę ją do sortowni, skąd wyruszy w dalszą drogę.

Dla kogo jest przesyłka pobraniowa 

Jeśli nie masz zaufania do sklepu, w którym zamawiasz produkty lub robisz to po raz pierwszy i nie chcesz ryzykować utraty pieniędzy, to warto jest skorzystać z przesyłek pobraniowych. Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest to, że produkty zazwyczaj wysyłane są natychmiast po otrzymaniu zamówienia, gdyż nie ma konieczności oczekiwania na wpływ środków na konto sprzedającego. Nie dość, że bezpiecznie zamówisz produkty, to w razie gdy sprzedawca nie wywiąże się z umowy, nie stracisz nic, poza czasem. Przesyłka pobraniowa kosztuje od kilku do kilkunastu złotych więcej, ale czasem warto jest dopłacić, aby uniknąć większych kłopotów.

Co się dzieje ze środkami z pobrania?

W momencie, kiedy kurier pobierze od ciebie opłatę za dostarczoną przesyłkę, na koniec dnia przekaże ją do bazy. Tam zostanie ona rozliczona, a środki przekazane przelewem na konto bankowe, wskazane przez nadawcę. Nie ma tutaj możliwości innego rozliczenia, niż przelew, dlatego niezwykle istotne jest podanie prawidłowego numeru konta. Zadbaj o to, zamawiając kuriera lub nadając przesyłkę w jednym z naszych oddziałów stacjonarnych Epaka. Równie ważny jest adres nadawcy i odbiorcy. To dzięki nim przesyłka na pewno trafi w odpowiednie ręce. 

Formy płatności za przesyłki pobraniowe 

Większość firm kurierskich nie wyposaża swoich kurierów w terminale, dlatego jedyną opcją zapłaty za przesyłkę pobraniową jest gotówka. Kurier nie posiada przy sobie pieniędzy, więc najprawdopodobniej nie będzie w stanie wydać ci reszty. Jeśli zamówiłeś przesyłkę pobraniową, to musisz liczyć się z tym, że będziesz musiał przygotować odpowiednią kwotę w gotówce. Jeśli nie wiesz, kiedy kurier przyjedzie, to koniecznie sprawdź to na naszej stronie internetowej epaka.pl. W zakładce Śledź przesyłkę podaj numer przesyłki, a z listy rozwijanej wybierz swojego przewoźnika, dzięki temu na bieżąco będziesz mógł zweryfikować, na jakim etapie podróży jest twoja przesyłka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 − 2 =